Vol clubhuis voor 16j Rode Lotus

De 16de verjaardag van de Leuvense club werd gepast gevierd met een 16u durend mahjong feest in het clubhuis dat dit jaar in gebruik werd genomen. Vanaf 8u verzamelden de eerste vroege vogels om MCR of Riichi te spelen. Je kon deelnemen aan meerdere rondes van telkens 2u. Marieke puzzelde een schema uit om de 30 aanwezigen te verdelen over de beide stijlen. Dankzij de flexibiliteit van 9 spelers die beide spelregels beheersen en de mogelijkheid om 1 tafeltje met 3 MCR te spelen lukte dat bijzonder goed. In totaal werden 35 tafels gevuld: 11 MCR en 24 Riichi, goed voor 358 potjes mahjong. Tijdens deze alternatieve vorm van competitie, zonder de druk van de EMA-rangschikking, werd er bovenal veel gelachen en bijgeleerd! Turnhoutenaar Tizi en student in Leuven Feiyang hielden het de volle acht rondes vol en wonnen zo de endurance challenge. Rode Lotussen Sophie K en Tine W schreven last minute nog in voor respectievelijk 1 en 2 rondes. Oprichter Rudi K en zijn vrouw Marleen DW vereerden ons met een onverwacht en fijn bezoekje. Andere oprichter Geert T was er natuurlijk in onze gedachten ook bij.
Behalve 16 Lotussen waren er twee spelers van de nieuwste MCR club La Main de Jade uit Bouillon, twee van de Brussels Mahjong Club, twee van de Louvain-la-Neuve Mahjong Club en vijf van de Chinitsu Mahjong Club. Ook nog drie spelers zonder club vonden de weg naar dit feestje. De scores werden grotendeels bijgehouden met een scoring app en met wat vertraging verwerkt door Marieke. De meeste potjes werden gespeeld door Tizi (85), Feiyang (79) en Vincent (74). Zowel Ako, Ignacio, Benjamin en Tine speelden het snelste, gemiddeld 12 potjes per ronde. Ako won bovendien elke van de vier rondes die ze speelde. Lies maakte gemiddeld de mooiste Riichi en MCR handjes.
Chris won maar liefst 40% van haar gespeelde potjes, Fary 38% en Sophie 28%. Zij wonnen de Skill Challenge met de hoogste win-ratio. Ako maakte de hoogste MCR hand van 45 punten, zelfgepakt. Gregory maakte de hoogste Riichi hand met een ron van 24000 punten. Hij maakte acht en dus de meeste mangan en/of grotere Riichi handen (van de 56 in totaal). Het scheelde slechts 1 chicken hand of Benjamin had de kip gewonnen (5 of meer chicken hands). Henri is tsumo-kampioen, 2/3 van zijn gewonnen potjes trok hij zelf. Voor Sophie en Vincent was dat 1 op 2. Fary is de meest verdedigende speelster gebleken: zij gaf maar 2 winnende potjes weg (5% van de potjes die ze speelde). Isabelle en Hui deden het bijna even goed met een discard-ratio van 7%. De hoogste draw-ratio (> 20%) vonden we bij Aymeric, Constance en Feiyang.
Drie spelers slaagden erin om een volledige lijn op hun bingokaart te maken: Ako, Vincent en Yoran. Zij mochten een prijs kiezen uit diverse mahjong gadgets. Hoewel de bingokaarten al een niveau gemakkelijker waren dan tijdens het Mahjong Salon in 2022, bleken ze nog steeds bijzonder moeilijk.
De Challenge of the 7 Lanterns bleek niet zo gemakkelijk op te volgen. Wanneer je slaagde in een van deze uitdagingen, mocht je zelf het bijhorende token nemen. Bij volgende evenementen van de Rode Lotus, ook tijdens de gewone learn&play en competitie avonden, kan je verder sparen om zo als eerste alle uitdagingen te verslaan en af te studeren als Rode Lotus Mahjong Master MCR en/of Riichi. Wat we wel konden meten, zijn de twee laatste. Achttien spelers slaagden erin gedurende een hele ronde of hanchan geen enkele winnende steen weg te geven (#6 defence). Wanneer je door winst van het laatste potje van vierde naar eerste plek klimt (MCR) of minstens een positie stijgt (Riichi), behaal je #7 sagacity. Vijf spelers slaagden hierin. Wie als eerste de zeven uitdagingen gaat behalen, is dus nog een raadsel!